Par mani

Sveiki!
Mani sauc Ieva Dulmane, esmu sertificēta uztura trenere un veselības koučs, www.kotuedisi.lv autore! Prieks Tevi redzēt šajā vietnē, ļoti ceru, ka šeit atradīsi ko noderīgu!

Mana pieredze

Līdz uztura jomai savā dzīvē esmu nonākusi diezgan vēlu. Ilgus gadus pavadīju pilnīgi citā nozarē, taču interesanti, ka darbs tāpat bija saistīts ar cilvēkiem, viņu motivēšanu un koučingu.

Par uztura un citu paradumu maiņu sāku interesēties, jo tas bija aktuāli man pašai.
Ar lieko svaru gan neesmu cīnījusies, jo visu mūžu esmu bijusi gana aktīva, taču pārēšanos un negausīgu ēšana pazīstu ļoti labi. Tāpat zinu to sajūtu, cik ļoti grūti atteikties no iemīļotām lietām un cik grūti mainīt vecos, nevēlamos ieradumus.

Tāpēc mani fascinē kompleksā pārmaiņu psiholoģija – kā strādā mūsu smadzenes (bieži pret mums), cik ļoti vāji esam attiecībā uz tādiem stimuliem kā supergardie pārstrādātie produkti, sociālie tīkli, arī alkohols u.c. lietas. Tāpēc šim procesam jāpieiet no tik dažādiem aspektiem, nepietiek tikai iedot cilvēkam gatavu ēdienkarti – tā strādā tikai ļoti specifiskos gadījumos.

Tāpat arī zinu, kas ir garas stundas darbā, stress, ikdienas vāveres ritenis, strādāšana no mājām ar bērniem u.c. ikdienas izaicinājumi, ar ko daudzas no mums saskaras. Tas viss ir jāņem vērā arī pārmaiņu procesā.

Tā kā esmu koučs, neesmu "piesieta" nevienai konkrētai mācībai vai metodei. Darbā ar klientiem, kas vēlas zaudēt svaru, izmantoju zinātniski pierādītas, saudzīgas metodes ar uzsvaru uz ieradumu maiņu un paliekošiem rezultātiem.

Darbā ar emocionālo ēšanu un citiem nevēlamiem ieradumiem sevi vislabāk ir pierādījuši apzinātības un apzinātas ēšanas treniņi, kā arī ACT - Acceptance and Commitment Therapy (jeb Pieņemšanas un apņemšanās terapija) - kuras elementus izmantoju arī savās programmās un individuālajā darbā.

Izglītība veselības un uztura jomā


2019. g. Precision Nutrition L1 Uztura kouča sertifikāts
2019. g. Wageningen universitātes kursa par makrouzturvielām un mikrouzturvielām sertifikāts
2021.g. Precision Nutrition veselības kouča L2 līmeņa sertifikāts
2021.g specializētie kursi par vielmaiņu – What is Metabolism un par apetītes un sāta regulāciju – What is Hunger
2021.g. specializētie kursi par cilvēka uzvedības maiņu – How Do We Change our Behavior un How to Solve the Toughest Behavior-Change Challenges
2021.g. specializētais kurss par makro-uzturvielām – How to Coach Macros-Based Diet
2022.g. Precision Nutrition Miega, stresa un atjaunošanās sertifikācija – Sleep, Stress Management and Recovery Certification L1
2022.g. Psychwire – ACT for Beginners (Russel Harris)
2023.g. Psychotherapy Academy kursi par ACT (Acceptance and Commitment therapy jeb Pieņemšanas un apņemšanās terapiju)

Pirms tam ieguvu augstāko pedagoģisko izglītību Latvijas Universitātē un maģistra grādu uzņēmējdarbības vadībā Biznesa, mākslas un tehnoloģiju augstskola “RISEBA”.

Uzraksti man, ja Tev ir kāds jautājums vai vēlies aprunāties un saprast, vai varēšu Tev palīdzēt.

Vadu arī nodarbības un seminārus uzņēmumiem par uzturu, miegu un stresa vadību!