Par mani

Sveiki!
Mani sauc Ieva Dulmane, esmu sertificēta uztura trenere un koučs, www.kotuedisi.lv autore! Prieks Tevi redzēt šajā vietnē, ļoti ceru, ka šeit atradīsi ko noderīgu!

Es palīdzu cilvēkiem precīzi noformulēt un sasniegt mērķus attiecībā uz fizisko formu un veselību.
Pamatinstruments to sasniegšanai ir ieradumi. Lielākā daļa no tā, ko ikdienā darām, ir ieradumi. Tiem ir milzīgs spēks. Tāpēc ir vērts ieguldīt pūles labu ieradumu izveidē, lai tie kalpo mums.
Ir atšķirības tajā, KĀ ēdam un KO ēdam. Ja reiz ēdam jebkurā gadījumā, ir vērts darīt tā, lai pašam labāk, vai ne?:)

Bieži cilvēki kļūdani uzskata, ka viņiem trūkst zināšanu. Mūsdienās to drīzāk ir par daudz. Iestājas informācijas paralīze, kad nemitīgi pētām un vācam informāciju, neko no tā visa pa īstam neīstenojot. Labākā pārmaiņu draudzene ir konsekvence – kad darām lietas ilgstoši un regulāri. Tikai tad tās strādā.

Mans kā uztura trenera uzdevums ir panākt pāreju no zināšanas uz darīšanu, saprast, ar ko sākt, kliedēt mītus un iesakņojušās pārliecības, kas ne vienmēr atbilst patiesībai, taču spēj ietekmēt cilvēka rīcību un izjūtas un neļauj sasniegt iecerēto. Tāpat uzmundrinu, sekoju līdzi progresam un piekoriģēju procesa gaitu, kad nepieciešams. Pierādījies, ka ieradumus un pārmaiņas visefektīvāk ir ieviest kopā ar kādu – tas palielina veiksmes procentu. Tikai retais ir tik motivēts, disciplinēts un fokusēts, lai spētu ilsgtoši darboties vienatnē. Tāpat visiem nav jāzina viss, katrs esam speciālisti savā jomā.

Lasi šeit, kas īsti ir uztura treneris, Latvijā tādu nav daudz.

Savā blogā rakstu par dažādiem ar lieko svaru un pārmaiņām saistītiem jautājumiem.

Mana pieredze

Līdz uztura jomai savā dzīvē esmu nonākusi diezgan vēlu. Ilgus gadus pavadīju pilnīgi citā nozarē, taču interesanti, ka darbs tāpat bija saistīts ar cilvēkiem, viņu motivēšanu un koučingu.

Par uztura paradumu maiņu sāku interesēties, jo tas bija aktuāli man pašai.
Ar lieko svaru gan neesmu cīnījusies, jo visu mūžu esmu bijusi gana aktīva, taču to sajūtu, cik ļoti grūti atteikties no iemīļotām lietām un cik grūti mainīt vecos, nevēlamos ieradumus, pazīstu ļoti labi.

Tāpēc mani fascinē kompleksā pārmaiņu psiholoģija – kā strādā mūsu smadzenes (bieži pret mums), cik ļoti vāji esam attiecībā uz tādiem stimuliem kā supergardie pārstrādātie produkti, sociālie tīkli, arī alkohols u.c. lietas. Tāpēc šim procesam jāpieiet no tik dažādiem aspektiem, nepietiek tikai iedot cilvēkam gatavu ēdienkarti – tā strādā tikai ļoti spcifiskos gadījumos.

Visas apgūtās lietas arī esmu “pārbaudījusi” uz sevi. Zinu, ka šķietami neuzvaramo kāri sevi “lutināt” ar lietām, kas patiesībā nav ne nepieciešamas, ne vēlamas, var uzveikt vai vismaz mazināt. Mazliet tikai ir sevi jāizprot un jāzina instrumenti, kas to atvieglo.

Tāpat arī zinu, kas ir garas stundas darbā, stress, ikdienas vāveres ritenis, strādāšana no mājām ar bērniem u.c. ikdienas izaicinājumi, ar ko daudzas no mums saskaras. Tas viss ir jāņem vērā arī pārmaiņu procesā.

Zināšanas smeļos tikai no tādiem informācijas avotiem, kas balstās uz zinātniskiem pētījumiem, jo uztura jomā netrūkst milzumdaudz neapstiprinātu teoriju un spekulāciju. Saglabāju atvērtu prātu un konstanti mācos, jo uzturzinātne ir jauna un mainīga.

Darbā izmantoju apzinātības prakses, kā arī motivējošās intervēšanas tehnikas.

Svarīgi pieturas punkti:
2019. g. Precision Nutrition L1 Uztura kouča sertifikāts
2019. g. Wageningen universitātes kursa par makrouzturvielām un mikrouzturvielām sertifikāts
2019. g. izeidota vietne www.kotuedisi.lv
2021.g. Precision Nutrition L2 līmeņa sertifikāts
2021.g specializētais kurss par apetītes un sāta regulāciju.


Publikācija žurnālā “Ievas Veselība”:
https://www.santa.lv/raksts/ievasveseliba/nu-ka-lai-tik-loti-nepienemos-svara-39482/

Uzraksti man, ja Tev ir kāds jautājums vai vēlies aprunāties un saprast, vai varēšu Tev palīdzēt.