fbpx

Par mani

Sveiki!
Mani sauc Ieva Dulmane, esmu sertificēta uztura trenere jeb koučs, www.kotuedisi.lv autore! Prieks tevi redzēt šajā vietnē, ļoti ceru, ka šeit atradīsi ko noderīgu!

Mans darbības lauciņš primāri ir liekā svara jautājumi. Tā ir ļoti kompleksa problēma, un, jo vairāk to studēju, jo vairāk saprotu, ka tas nav tikai “veselīga” uztura jautājums. Nepietiek vienkārši izstāstīt, ka jāēd sabalansēts uzturs un jāsporto. Visi to zina.

Mans kā kouča uzdevums ir panākt pāreju no zināšanas uz darīšanu, saprast, ar ko sākt, kliedēt mītus un iesakņojušās pārliecības, kas ne vienmēr atbilst patiesībai, taču spēj ietekmēt cilvēka rīcību un izjūtas un neļauj sasniegt iecerēto. Tāpat palīdzu atrast īsto svara zaudēšanas paņēmienu, uzmundrinu, sekoju līdzi progresam un piekoriģēju procesa gaitu, kad nepieciešams. Lasi šeit, kas īsti ir uztura koučs, Latvijā tādu nav daudz.

Ļoti ticu ieraduma spēkam. Dažkārt tas zilonis (problēma) izskatās liels, taču, sadalot to mazākos gabalos un rīcības soļos, viss sāk pamazām virzīties uz priekšu bez milzīgas piepūles. Un tā tam būtu jābūt, jo svara zaudēšana nav sprints vai revolūcija, bet gan garlaicīgs un lēns process, ko virza cilvēka mazie ikdienas ieradumi (a.k.a dzīvesveids). Ja visu gribas ātri un uzreiz, labāk sāksim ar domāšanas maiņu un atbilstošu mērķu nospraušanu:) Citādi uzsāksim kārtējo jo-jo diētu.

Savā blogā rakstu par dažādiem ar lieko svaru saistītiem jautājumiem. Raksti ir gari, taču cenšos padziļināti izskaidrot lietas.

Mana pieredze

Līdz uztura jomai savā dzīvē esmu nonākusi diezgan vēlu. Ilgus gadus pavadīju pilnīgi citā nozarē, taču interesanti, ka darbs tāpat bija saistīts ar cilvēkiem, viņu motivāciju un koučingu.

Zināšanas smeļos tikai no tādiem informācijas avotiem, kas balstās uz zinātniskiem pētījumiem, jo uztura jomā netrūkst milzumdaudz neapstiprinātu teoriju un spekulāciju. Saglabāju atvērtu prātu un konstanti mācos, jo uzturzinātne ir jauna un mainīga.

Svarīgi pieturas punkti:
2019. g. iegūts Precision Nutrition L1 Uztura kouča sertifikāts
2019. g. iegūts Wageningen universitātes kursa par makrouzturvielām un mikrouzturvielām sertifikāts
2019. g. izeidota vietne www.kotuedisi.lv
2020. g. sāktas mācības Fitnesa trenera sertifikāta iegūšanai
2020.g. sāktas mācības Precision Nutrition L2 līmeņa studijās

Precision Nutrition apvieno uztura zinātni ar koučinga mākslu – tas ir viņu sauklis. Esmu daļa no viņu kopienas un šobrīd esmu iestājusies gadu garā apmācību programmā (L2), kurā padziļināti mācos, kā palīdzēt cilvēkiem mainīties.

Uzraksti man, ja Tev ir kāds jautājums vai vēlies aprunāties un saprast, vai varēšu Tev palīdzēt.