Vieglums un mērenība ēšanā

Šobrīd noris darbs pie programmas satura uzlabošanas un papildināšanas. Plānotais sākums 2021. gada rudenī.
Ja vēlies rezervēt savu vietu, atstāj par sevi datus un es ar Tevi sazināšos.


Unikāla online programma satura un ilguma ziņā, kas apvieno praktiskās zināšanas par sabalansētu uzturu un veselīga svara iegūšanu ar svarīgām prasmēm, kas ļauj apgūt mērenību un spēju veikt apzinātas izvēles ikdienā, kā arī mazināt emocionālo ēšanu – viss maziem soļiem, caur ieradumu veidošanu.

Apzināta ēšana

Praktizēsim apzinātas ēšanas prasmes, lai mazinātu bezmērķīgu našķošanos, ēšanu “ēšanas pēc”, pārēšanos, arī diētu izraisītas “bailes” no ēšanas. Apgūsim spēju sevi labāk “izjust” un ieklausīties ķermeņa patiesajos signālos.

Ēdiena “matemātika”

Apgūsim un praktizēsim svarīgāko par makro-uzturvielām, sabalansēta uztura pamatus, kā arī būtiskāko par veselīga svara iegūšanu un uzturēšanu, lai uzturs ir ne tikai baudāms, bet arī kalpo Taviem mērķiem (bez aizliegumiem un “likumiem”) – viss caur izpratni, saskaņā ar Taviem mērķiem, gaumi un dzīvesveidu.

Izpratne par emocionālo ēšanu

Izpratīsim, kāpēc mēdzam izmantot ēdienu sevis mierināšanai, un apgūsim trikus un rīkus šī ieraduma laušanai.

Pārmaiņu psiholoģija

Ļoti bieži labi zinām, kas jādara, lai mainītos un kā būtu labāk, taču iesīkstējušos ieradumus nav viegli lauzt. Aiza starp esošo un vēlamo ir jāpārvar. Kopā liksim mazus tiltiņus, lai vieglāk.

Ja esi sieviete:

  • kam jāžonglē dzīves prioritātes un kas savas vajadzības ir aizbīdījusi n-tajā vietā;
  • kas cenšas sevi uzturēt formā, iespējams, pat “tievējusi” desmitiem reižu, bet vienmēr atgriežas sākumposmā;
  • kas jūt, ka mūsdienu dzīvesveids un pārtikas pieejamība dara savu, un kas vēlas uzturēt veselīgu svaru un labu pašsajūtu mūža garumā un nepakļauties ēdiena “verdzībai”;
  • kas grib tikt vaļā no pārlieka saldumu patēriņa;
  • kas grib izprast svarīgāko par uzturvielām, kā arī ēdiena “matemātiku” un iemācīties ēst tā, lai nebūtu atkarīga no citu sastādītām diētām un tievēšanas izaicinājumiem;
  • kas grib iemācīties sevi labāk izjust un pieņemt apzinātākas, sev derīgas izvēles ikdienā un
  • kam ir apnicis mājsēdes ledusskapja tuvums un kas vēlas tam pretoties strukturētā un atbalstošā veidā.

Ja tā esi Tu, varu Tev palīdzēt pārmaiņu procesā.

Mans mērķis ir Tev iedot zināšanas un praktiskas iemaņas, kas Tev ļaus apgūt savam dzīvesveidam un gaumei atbilstošus uztura ieradumus – lai iegūtu un uzturētu veselīgu svaru ilgtermiņā.

Sveiki! Esmu Ieva Dulmane, sertificēta uztura trenere. Par savu skolu lepni varu saukt kanādiešu Precision Nutrition, kuru neuzbāzīgo uztura filozofiju un pakāpenisko pieeju pārmaiņu procesam esmu pārņēmusi arī es. Bez revolūcijām un kardināliem soļiem, Jaungada apņemšanām un īstermiņa pasākumiem. Dziļas pārmaiņas notiek, tikai sperot mazus soļus katru dienu, apgūstot noteiktas prasmes.
Programmā piedāvāto zināšanu, vingrinājumu un ieteikumu spēku redzu gan pati uz sevi un savu ģimeni, gan uz saviem klientiem, gan tūkstošiem cilvēku visā pasaulē, kas ir izmantojušo Precision Nutrition izstrādāto sistēmu.

Par sava darba augļiem uzskatu sievietes, kas kļūst neatkarīgas no mūžīgajiem tievēšanas izaicinājumiem. Tās ir zināšanas, labi ieradumi un pārliecība par saviem spēkiem.

Šī programma man ir bijusi ļoti vērtīga! Tā man ir devusi milzum daudz informācijas no tik daudziem skatu punktiem, kuras apstrādei man gan vajadzīgs nedaudz vairāk laika , īpaši informācijai par uzturvielām 🙂 Mans lielākais ieguvums – esmu mainījusi savu uztveri un attieksmi pret ēšanu kopumā, sapratusi, kāda un cik liela loma ir klātesamībai šajā procesā (nevis ātrai ēdiena notiesāšanai garām skrienot), apzinātībai! Mans sākotnējais virsmērķis bija gūt apzinātību ēšanā! Pirmais vērtīgais solis sperts! Jāturpina trenēt un praktizēt šo apzinātību ikdienā, katru dienu, jebkuros apstākļos!

Juta

Esmu uzzinājusi daudz jaunu knifiņu, kas ikdienas dzīvē gan atvieglo ēst gatavošanu, gan ēdienreižu plānošanu.
Grūti pateikt, kura ieraduma trenēšana ir nesusi vislielāko efektu (gan jau viss kopums), bet visvairāk priecājos par sajūtu skaidrību – tādu kā izpratni par to, ko man vairāk gribas, ko negribas. Piemēram, esmu sapratusi, ka esmu dārzeņu cilvēks, bet labprāt atturos no smagas gaļas (kaut gan agrāk gaļu lietoju uzturā praktiski katru dienu).

Lāsma

Programmas fāzes

Sāksim mācīties ēst lēnāk, piefiksēt savas izjūtas par un ap ēšanu, izbaudīt ēdienu. To panāk ar maziem, vienkāršiem vingrinājumiem, kurus praktizēsim kopā.
Tas ir būtisks solis pretī apzinātākām un izsvērtākām izvēlēm ikdienā un "automātikas" mazināšanu, kas palīdz samazināt našķošanos, pārēšanos, un tieksmi pēc nekvalitatīvas pārtikas.

Šī fāze aizņems apmēram 6 nedēļas.


Apzinātība ir ļoti svarīga, taču bez zināšanām par uzturu, veselīga svara iegūšanas pamatprincipiem, vielmaiņu u.c. svarīgām tēmām ir grūti veikt sev izdevīgas izvēles. Zināšanas apbruņo, gan stāvot veikalā pie plaukta, gan mājās, gatavojot ēdienu un plānojot maltītes.

Soli pa solim praktizēsimies pamainīt šķīvja saturu (uzturvielu proporcijas), pagatavot savus iecienītākos ēdienus no sev izdevīgākām sastāvdaļām, kombinēt ēdienus ģimenei (kam vienalga par veselīgu dzīvesveidu:) un sev, lai nav jāgatavo katram atsevišķi,

Programmu caurvīs informācija un vingrinājumi no Kognitīvi biheiviorālās terapijas (KBT) u.c. praksēm, kas palīdzēs stiprināt Tavu motivāciju, izprast, kāpēc pārmaiņas ne vienmēr ir vieglas, par spīti tam, ka "ar galvu" saprotam, kā būtu labāk, mazināt kāri remdēt stresu ar ēdienu u.c. Tev aktuālām tēmām.

***

Sīkāk pa tēmām:
🍋 Ēšanas process (un ātrums), mūsu attieksme pret ēšanu, ēdiena kvalitāte;
🍋 Izsalkuma un sāta mehānika un kā organisms ar mums komunicē - kā to sadzirdēt, lai nepārēstos;

🍋 Vielmaiņa - kā tā strādā, vai tiešām ir “ātrā” vai “lēnā” vielmaiņa, kā to ietekmē atkārtotas diētas u.c. dzīvesveida izvēles, kā uzturēt vielmaiņu veselu;
🍋 Kustību un muskuļu masas nozīme vielmaiņas veselībā;
🍋 Stress un miegs (atjaunošanās process);
🍋 Enerģijas līdzsvars;
🍋 Uzturvielas un kalorijas;
🍋 Sabalansēts uzturs - kā to “iedzīvināt”;
🍋 Zarnu mikrobioms un veselība, kā pabarot savas vērtīgās baktērijas;
🍋 Ūdens, alkohols, šķidrās kalorijas;
🍋 Motivācija, identitāte, prioritātes un kā visu dzīvē “izžonglēt”;
🍋 Ieradumu veidošanās un laušanas mehānismi;
🍋Gatavība pārmaiņām un pārmaiņu process;
🍋 Kāpēc ir normāli gan gribēt "pa vecam", gan gribēt mainīties;
🍋 Emocionālā ēšana
🍋 Stresa mazināšanas tehnikas
🍋 Emocionālā noturība, impulsu kontrole

Visa programma ilgst 4 mēnešus (16 nedēļas), kuru laikā ik pa 2 nedēļām praktizēsim vienu konkrētu lietu (kā ieradumu) un tad liksim klāt nākamo, tādā veidā vairojot savu labo ieradumu arsenālu. Rezultāti tiek iegūti, tikai konsekventi veicot noteiktus soļus ikdienā, ko pati varēsi pielāgot savam dzīvesveidam un aizņemtībai. Visu darīsim lēnām un mierīgi.

Informāciju pasniedzu neitrāli un neuzbāzīgi, veselīga, sabalansēta uztura ietvaros, neko neuzspiežot. Tā kā runāju par makro-uzturvielām un to avotiem, katrs pats var pielāgot ieteikumus savam ēšanas stilam un preferencēm.

Protams, programma neaizvieto individuālu konsultāciju pie uztura speciālista vai individuālu darbu ar psihoterapeitu, bet ir paredzēta vispārējā zināšanu līmeņa celšanai un dziļākai izpratnei par norisēm ķermenī un prātā.

Programmā apskatāmās tēmas mazliet pielāgoju konkrētajai grupai un jautājumiem, ko no tās saņemu.

Šī nav klasiska svara zaudēšanas programma, kurā likšu taisīt "pirms" un "pēc" bildes, svērties un mērīties, nedošu ēdienkartes u.c. ierastus, gatavus risinājumus.

Tāpēc, ja vēlies vieglu veidu, lai bez iedziļināšanās zaudētu lieko svaru, šis nebūs Tev.

Es ticu, ka paliekošas pārmaiņas (kad mainās gan domāšana, gan rīcība), nav iespējamas bez mācīšanās, iedziļināšanās, eksperimentēšanas, sevis vērošanas, un neliela diskomforta. Tas viss ir daļa no pārmaiņu procesa, kurā Tevi atbalstīšu.

Ir vērts ieinvestēt savu prasmju un ieradumu attīstīšanā, lai mainītos uz palikšanu, nevis "lēkātu" no viena paņēmiena uz nākamo, mūžīgi eksperimentējot un līdz galam neko neatrisinot.

Iedomājies?
Tu baudi ēdienu, bet tas nav galvenais Tavā dzīvē.
Tu jūties viegli un Tev neprasās lietas, kas Tev liek justies slikti.
Fiziskā forma mainās no mūsu darbībām.
Mūsu darbības sākas galvā.

Protams, var meklēt "tehniskos" paņēmienus tievēšanai, veidus, kā panākt kaloriju deficītu. Taču ilgtermiņa rezultātu, kas paliek, var panākt tikai ar dziļākām pārmaiņām, kad sevi labāk izprotam un mainām ieradumus. Kad maināmies paši.

Šī programma ir tieši tam domāta. Tā paredzēta labāku ieradumu izkopšanai un darbam ar sevis izzināšanu, lai mainies Tu, nevis tikai cipars uz svariem.

Līdzīga cena ir programmām, kur piedāvā tikai receptes un vingrojumus un, lai arī tie arī ir vērtīgi, gan ieguldījums no manas puses, gan ieguvums Tev, būs daudz kas vairāk un paliekošāks.

Es sapratu ka “dzirdu” un “sajūtu” sevi daudz vairāk! Tāds ļoti skairds “sevis apzināšanās” stāvoklis. Pie tam tas ir ilgstoši noturīgs. Ļoti palīdz tāda regulāra uzmundrinājuma un “pieskatīšanas” (no Tavas puses) sajūta!

Linda

Zināšanas man palīdz pieņemt sev vērtīgus lēmumus! Ēšanas paradumi jau lēnām kļūst par pastāvīgu ieradumu.

Ieva


Kas jādara?

Rezervē savu vietu, sūtot e-pastu uz info@kotuedisi.lv, norādot savu vārdu un uzvārdu, e-pastu un telefona numuru, kā arī pasakot, ka vēlies pieteikties Apzinātajai kalorijai!

Pagaidām nekas:) Gaidi no manis ziņu un par visu tālāko vienosimies, kad tuvosies nākamais "iesaukums":)
Ja ir kādi jautājumi, gaidīšu tos uz info@kotuedisi.lv.