fbpx

Kāpēc plānot ēdienreizes?

Kāpēc plānot ēdienreizes?

Par šo tēmu ir rakstīts un runāts gana daudz. Arī Latvijā ir ēdienreižu plānošanas advokāti, kas savos blogos ir veiksmīgi ilustrējuši ieguvumus no šīs nodarbes; ir pat notikušas apmācības, kā to veiksmīgi darīt, tāpēc ieskicēšu tikai galvenos iemeslus, kāpēc cilvēki nolemj mainīt ikdienas paradumus un organizēt savu ikdienu citādāk. Un varbūt kāpēc arī Tev ir vērts pamēģināt.

Iespēja retāk apmeklēt pārtikas veikalus

Ja ir sakārtotas domas par to, ko tuvākajā nedēļā ģimene ēdīs, ir izveidots sarakstiņš ar nepieciešamajām sastāvdaļām – tas ļauj ietaupīt laiku un nervus, iepērkoties retāk.

Lielāka kontrole pār to, kas nonāk uz šķīvja

Te ir stāsts par ugunsgrēku dzēšanu (ar neveselīgu pārtiku). Ja regulāri nonāc situācijā, kad viss ir apēsts un nekas prātīgs vietā nav sagatavots, visbiežāk izeja (izsalkuma iespaidā) tiek meklēta ne visai veselīgos ēdienos. Savukārt, ja ziedo to mazo brīdi un paplāno uz priekšu, Tu arī redzi, kas visbiežāk nonāk uz šķīvja – vai ir pietiekoši dārzeņu, vai nav par biežu gaļas ēdienu, par retu zivs utt.
Izmantojot Ko Tu ēdīsi? receptes, Tu arī redzēsi, cik kaloriju, orgļhidrātu un citu uzturvielu konkrētā maltīte ietver. Tā ir iespējams arī izglītoties un labāk saprast, kā mēs patiesībā ēdam.

Iespēja ietaupīt

Tas tāpēc, ka netiek sapirkti spontāni pirkumi izsalkuma un noguruma ietekmē pēc darba.

Viena nianse, ko ir vērts ņemt vērā taupīgajiem – ir iespēja plānot, arī balstoties uz lielveikalu akciju produktiem. Tā var ietaupīt vēl vairāk. Tas nozīmē, ka plānošana notiek nevis tikai pēc vēlmēm un tīkamām receptēm, bet pēc produktiem, kas konkrētajā brīdī ir lētāki. Tā lielveikalā Tu braši nepasoļosi garām cūkgaļas šķiņķim par puscenu tikai tāpēc, ka Tev plānā ir vista. Un vēl – balsti receptes uz produktiem, kas Tev jau ir mājās.

Racionālāka pārtikas izmantošana

Šis iet kopā ar iepriekšējo punktu par taupīšanu. Cilvēks, būdams izsalcis un noguris, mēdz iegādāties daudz liekas pārtikas. Savukārt, ja viss ir skaidri saplānots un cilvēks gana elastīgi pieiet šim procesam, nekādiem pārpalikumiem nevajadzētu rasties. Tas ir būtiski, jo izniekot pārtiku nav racionāli.

Skaties, kā gribi, elastīgi un racionāli pieejot ēdienreižu plānošanai, no tās var tikai iegūt. Tāpēc vēlu veiksmi savas pieejas atrašanā, īsto recepšu izvēlē un jebkurā gadījumā gaidīšu ierosinājumus un komentārus, kā vietni uzlabot vai nu šeit pat vai uz info@kotuedisi.lv

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.