Kā strādā ēdienreižu plānotājs?

Kā strādā ēdienreižu plānotājs?

Katra lietotāja profilā var izveidot tik ēdienkartes, cik nepieciešams. Iepriekš sastādītās (iepriekšējām nedēļām, piemēram), tiek saglabātas, kamēr netiek izdzēstas, tādējādi lietotājs var redzēt savu ēdienkaršu vēsturi.

Atsevišķas ēdienkartes var sastādīt konkrētiem notikumiem, piemēram, svētkiem, izbraucieniem vai ballītēm. Šādus notikumus var iekļaut arī iknedēļas plānā.

Receptes ir iespējams pievienot saviem favorītiem, lai tās būtu vieglāk atrast un izmantot plānošanā. Kad atver recepti, ir poga Pievienot favorītiem. Šīs receptes tiek pievienotas Ēdienrežu plānotāja sadaļā “Manas favorītreceptes”.

Lai sāktu sastādīt savu pirmo ēdienkarti, jādodas uz sadaļu Ēdienreižu plānotājs lapas augšējā izvēlnē. Spiežam zem sadaļas Manas ēdienkartes Rediģēt ēdienkartes. Tagad var mainīt nosaukumu savai favorītrecepšu sadaļai, ja vēlas (ieklikšķinot attiecīgajā lauciņā) vai, spiežot Izveidot jaunu ēdienkarti, varam ierakstīt jaunā plāna nosaukumu (piem., Nākamā nedēļa vai Dārza ballīte ar draugiem).

Spiežam Beigt rediģēt un uzklikšķinām uz jaunā ēdienreižu plāna nosaukuma. Atveras jauns skats. Spiežam Pievienot vai rediģēt dienas/notikumus, lai pievienotu nedēļas dienas un ēdienreizes. Spiežam Rediģēt dienas/notikumus un nomainām dienas nosaukumu uz sev vēlamo. Lai pievienotu vēl vienu dienu, jāspiež Pievienot dienu vai notikumu. Kad visas iecerētās dienas pievienotas, spiežam Beigt rediģēt.

Tagad varam pievienot vēlamās ēdienreizes, spiežot Rediģēt ēdienreizes. Rakstām, piemēram Brokastis, spiežam Pievienot ēdienreizi un vadām nākamo ēdienreizi (vai nu otrās brokastis/uzkodas, pusdienas vai vakariņas). Kad viss pabeigts, spiežam Beigt rediģēt. Lai sāktu izvēlēties vēlamās receptes, spiežam uz Iespējas un Pievienot recepti. Atveras izvēlne, augšējā lauciņā izvēlamies vai Pievienot no favorītreceptēm vai Meklēt receptes.

Izvēlēties no favorītreceptēm ir visvieglāk, ja atkārtoti izmanto kādu recepti. Ja izvēlamies meklēt, sākam rakstīt kādu vārdu no receptes nosaukuma vai sastāvdaļu un plānotājs piedāvās atbilstošās receptes. Kad atrasta nepieciešamā recepte, uz tās uzklikšķina un velk uz vēlamās dienas un ēdienreizes lauciņu. Kad tas iekrāsojas pelēks, varam recepti atlaist. Tā turpinām, kamēr visas dienas un ēdienreizes “aizpildītas”.

Kā jau manīji, ēdienkartes būvēšana ir ļoti elastīga un vari darīt, kā ērtāk Tev. Varbūt Tev jāsaplāno tikai, ko ēdīsi vakariņās vai tikai konkrētām nedēļas dienām. Kādu ēdienu var pagatavot pavairāk un droši izmantot arī nākamajās dienās, lai katru vakaru nav jāgatavo kas jauns. Arī to var iekļaut plānā.

Padoms – vieglāk plānošanas procesu veikt uz datora (lielāka ekrāna) un sevišķi pirmajās reizēs sākt ar pāris dienām, nevis visu nedēļu uzreiz. Īpaši garam plānam var izmantot tālināšanas (zoom out) iespēju datora ekrānam.

Kad atkal nospiež Iespējas, nonāk galvenajā izvēlnē, no kurienes receptes ēdienreižu plānā var nomainīt, kā arī mainīt dienu skaitu.
Tāpat, nospiežot uz Rādīt uzturvielas, no izvēlētajām receptēm tiks sarēķināts kopējais kaloriju un citu uzturvielu daudzums konkrētajā dienā vienam cilvēkam.
Šeit arī iespējams iegūt Iepirkumu sarakstu. Drīzumā paredzēta iespēja iepirkumu sarakstam (un arī ēdienreižu plānam) pievienot papildus lietas (kas nav tikai recepšu sastāvdaļas) un produktus grupēt pa kategorijām.

Tas arī viss! Galvenais atceries, ka viss jaunais prasa laiku, tāpēc paeksperimentē un dod šim jaunajam plānošanas ieradumam iespēju:)

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.