fbpx

Par receptēm

Par receptēm

Lielākā daļa no vietnē publicētajām receptēm nāk no ārzemju blogiem (ar to laipnu atļauju pārpublicēt receptes). Īpaši gribu izcelt Hurrythefoodup.com, kas ir veģetāriešu un vegānu recepšu vietne un Budgetbytes.com kura autore dalās ar lētu un kvalitatīvu ēdienu pagatavošanas māku. No viņas pārņēmu ideju par recepšu izmaksu norādīšanu.

Recepšu pievienošana

Lai sastādītu pilnvērtīgu ēdienkarti, Tev, iespējams, prasīsies pievienot kādu recepti, kas pašlaik nav Kotuedisi.lv klāstā. Es par to ļoti priecāšos. Vienkārši izmanto “Iesniegt recepti” formu un es pēc iespējas ātrāk recepti publicēšu. Ja Tev pašlaik nav gatavā ēdiena attēla, tas nekas – ar laiku pievienosim.

Uzturvielu vērtība

Katrai receptei tiek rēķinātas uzturvielu vērtības (kalorijas, vitamīni, olbaltumvielas utt.). To nodrošina https://spoonacular.com/food-api programmiņa. Vērtības, kas norādītas procentos tiek rēķinātas no ēdienkartes, kas paredz uzņemt 2000 kcal dienā. Protams, jāņem vērā, ka visi dati ir informatīva rakstura un ir iespējamas kādas nobīdes precizitātē.

Porcijas aptuvenās izmaksas

Tāpat tiek rēķinātas vienas porcijas izmaksas. Te jāatzīmē, ka aprēķinos tiek iekļautas tikai nepieciešamo sastāvdaļu izmaksas (transports uz un no veikala, elektrība vai gāze, kas nepieciešama ēdiena pagatavošanai, kā arī nepieciešamās iekārtas un ierīces netiek ieskaitītas). Un, protams, katras sastāvdaļas izmaksas arī ir ļoti mainīgs lielums ar plašu cenas amplitūdu (atkarīgs, kādu produktu un kur iegādājas). Ko Tu ēdīsi? aprēķinos pamatā tiek izmantotas nepieciešamo produktu pieejamās cenas pārtikas internetveikalos (Nuko.lv un Barbora.lv) par lētāko vai vidēji dārgāko produktu no pieejamā klāsta, proporcionāli aprēķinot cenu nepieciešamā produkta daudzumam. Recepšu izmaksas tiek apaļotas uz augšu, jo dažas sastāvdaļas, kā sāls un pipari dažkārt netiek ierēķināti.

Recepšu filtrēšana

Receptes ir iespējams filtrēt pēc dažādiem parametriem:
-ēdienreizēm;
-diētām vai ēšanas paradumiem (veģetārās, vegānu, bez glutēna, bez piena produktiem utt.);
-ēdiena veidiem (salāti, zupas utt.);
-porcijas izmaksām;
-brīvā formāta meklēšana, ievadot jebkādu meklēšanas vārdu, piem., kādu sastāvdaļas nosaukumu.

Pašā receptē…

Ir iespēja konkrētas receptes pievienot favorītiem. Tās saglabājas katra lietotāja profilā zem Ēdienreižu plānotāja sadaļas Manas receptes. No turienes tās var viegli izmantot ēdienreižu plānos.

Recepšu sastāvdaļu daudzumu ir iespējams mainīt, atkarībā no nepieciešamo porciju skaita. Tur, kur norādīts porciju skaits, ir iespējams uzklikšķināt un pielāgot sev nepieciešamajam daudzumam un sastāvdaļu saraksts atbilstoši pārrēķināsies.

Jāņem vērā, ka ēdienu gatavošanas laiks un citi parametri var būt paredzēti receptē norādītajam porciju skaitam, tāpēc ar lielām izmaiņām jābūt uzmanīgam!

Receptes pamācībā mēdz būt ietverta informācija, cik ilgi kāds produkts jācep vai jāvāra. Ja šis skaitlis ir klikšķināms, atveras taimera funkcija un skaņas signāls Tev atgādinās, kad produktam jābūt gatavam.

Komentēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.