fbpx
Keto

Ketogēnā jeb keto diēta

Pēdējos gados aizvien lielāku popularitāti gūst ketogēnā jeb keto diēta. Tās būtība ir iemācīt organismam ražot enerģiju no taukiem, nevis ogļhidrātiem. Keto diēta tiek pretrunīgi vērtēta, jo balstās pamatā uz tauku uzņemšanu un neatbilst standarta uztura piramīdai, bet drīzāk ir tieši apgriezta. Arī praksē to ir pagrūti ievērot, jo jāizslēdz ļoti daudzi ierasti pārtikas produkti. Tomēr ļoti daudzi cilvēki apgalvo, ka ar tās palīdzību ir zaudējuši lieko svaru un pat uzlabojuši veselības stāvokli.

Šī diēta noteikti nebūs piemērota visiem. Ja ir aktīvs dzīvesveids, izslēgt no uztura ogļhidrātus, ir ļoti mokoši. Organismam vienkārši ir par maz enerģijas. Tajā pašā laikā pat mūsu pašu baskāju maratonists OreMan ir dedzīgs keto diētas piekritējs. Tas tikai liecina par to, ka esam ļoti dažādi un mūsu organismi un vielmaiņas atšķiras. Tāpēc kategoriski teikt, ka keto uzturs nekam neder, arī īsti nevar. Daudzi tiešām cieš no veselības problēmām, ko izraisa pārmērīgs ogļhidrātu patēriņš, vai kuriem vienkārši organisms “nedraudzējas” ar ogļhidrātiem. Diemžēl pietrūkst pētījumu par šīs diētas ietekmi ilgtermiņā.

Ja tomēr nolem pamēģināt keto diētu, pats butiskākais ir pēc iespējas “sabalansēt” pat keto uzturu. Neaizmirst par zaļajiem dārzeņiem, ēst pēc iespējas labos taukus (avokado, riekstus, labas eļļas) un dabisku sviestu, gaļu un olas (vēlams no mazajām lauku saimniecībām, nevis rūpnieciski ražoto), zivis.

No ēdienkartes jāizslēdz praktiski visi ogļhidrātus saturošie produkti: maize, rīsi, kartupeļi, griķi, praktiski visi augļi (var nelielu daudzumu ogu un citronu), cieti saturošie dārzeņi un, protams, saldumi.

Ja vēlies uzzināt sīkāk, kā notiek enerģijas ražošana no taukiem, nevis cukura, kam šī diēta būtu piemērota, ko īsti ēst un ko nē – esmu sagatavojusi izsmeļošu materiālu par keto diētu, piesakies un saņem to bez maksas.

Piesakies keto diētas ceļvedim!

Ja meklē risinājumus liekā svara problēmai, apsver uztura koučingu. Tas ir veids, kā ilgtermiņā sakārtot savu ēdienkarti un dzīvesveidu tā, lai vari dzīvot brīvi un aktīvi un lai nav jāmeklē risinājumi diētās.Piesakies uztura koučinga konsultācijai

Šeit vari sastādi savu ēdienkarti no dažādām, arī keto draudzīgām receptēm.